utólagos falszigetelés Dunasziget Győr-Moson-Sopron megye
Létrehozás dátuma: 2023-03-08
utólagos falszigetelés Dunasziget Győr-Moson-Sopron megye
utólagos falszigetelés Dunasziget Győr-Moson-Sopron megye
Olyan esetben pl., ha a falak hajlamosak a vizesedésre. Egyrészt esztétikailag romboló látvány egy
vizes, salétromos, málló vakolatú falburkolat, viszont sokkal rosszabb, hogy az egészségre is káros ez a jelenség. Arról nem is beszélve, hogy ha betör a házba a talajvíz vagy esetleg árvíz, az lakhatatlanná teszi az épületet és tetemes anyagi károkat okoz. Utólag is pótolható a megfelelő szigetelés, ha már elérett, vagy eleve nem is volt az ingatlanban.
Sok tulajdonos találkozott már a vizesedés problémájával, mert elég sok helyen, szinte bárhol előfordulhat, különböző formában. Lássuk, mik lehetnek ennek az okai:
Árvíz: Ha olyan területen lakik, hogy bármikor árvíz lehet háza közelében, fontos gondoskodnia a megfelelő szigetelésről, hogy megvédje ingatlanját a betörő víztől. Eleve nem lenne szabad árvízveszélyes hely közelébe költöznie, vagy ha mégis úgy alakul, gáttal lehet védeni a lakóhelyét. Ha mégis eléri az árvíz a házát, a megfelelő falszigetelés segít valamennyire meggátolni a víz házba jutását, ezzel csökkenti a károkat.
XPS lap szigetelés
xps lap szigetelés Talajvíz, belvíz. Az adott földrajzi helytől függ, mekkora a talajvíz szintje, ami tulajdonképp a talaj vízzáró rétege fölötti vízmennyiség. Ez egy természetes jelenség, így sajnos, ha sok eső esik, megemelkedik a szintje, abból belvíz lesz, ami veszélyt jelent értékeinkre. Ám egy átlagos szintű
talajvíz is benedvesítheti a ház falait, akár több méteres magasságig felfuthat a fal belsejében lévő kapillárisokat kihasználva. A talajvíz oldott sói kicsapódnak a falfelületre, ezt a jelenséget hívják salétromos falnak. Ez csúnya látvány, káros az egészségre és sokba is kerül a javítása.
Villámárvíz. A sok eső, csapadék okozza. Még ha nem is élünk árvízveszélyes helyen, ezzel a sajnálatos eseménnyel akkor is találkozhatunk. Biztos ismerős a házak körül térdmagasságig érő folydogáló víz látványa, ami napjaink mumusának, a klímaváltozásnak tudható be. Manapság már falvak, városok utcáin is látható a hömpölygő víztömeg. De nem kell villámárvíznek lennie, ha rosszul szigeteltek a háza falai, azt egy nagyobb eső is tönkre teheti.
Kémény, lyukas ereszcsatorna, régi, viseltes ablakok, ajtók. Nem kell, hogy a falon jusson be a víz a házba, ha használhatja az Ön öreg, elavult ablakait is. A nem megfelelő építésű kémény is veszélyfaktor. Ha lyukas az ereszcsatornája, a víz méteres nagyságokig terjedhet a falban. Ablakain a rossz tömítések, korhadt keretek is beengedik a nedvességet.
Lyukas
a vízvezeték, ereszt, vagy esetleg csőtörés van
A csőtörés nyilván rögtön észrevehető, míg az eresztés, szivárgás csak később vehető észre, mikorra már jó nagy károkat okozott. Lehet egy egészen aprócska lyuk a csövön, amin nagyon lassan szivárog vagy csöpög a víz. Csak egy pici folt látható, ami később egyre csak növekszik. Ha pedig elég hosszú ideig csöpögött, nedvességben tartja a falfelületet, ami a penész kedvelt kialakulási helye.
Magas a levegő páratartalma, rosszul van fűtve a helyiség. Pára sok mindentől kialakulhat – főzés, fürdés, rossz szellőzés. Orvosolhatja ezt rendszeres szellőztetéssel, párátlanító készülékek bevetésével. Ha nincs elég
meleg a lakásban, az is gondot okozhat, mert a hideg levegő kevesebb párát tud megkötni. Tanácsos a hőmérsékletet állandó, magasabb fokon tartani. Ezekben az esetekben a pára kicsapódhat a falra, ami szintén penészesedéshez vezet.
Mindegy, hogy mi a kiváltó ok, a fal nedvesedését meg kell előzni, de ha már megtörtént, meg kell szüntetni. Ha Önnek nem nyilvánvaló, mi okozza, forduljon bátran szakértőhöz. Ha a fal vizesedést megszüntette, következő lépés legyen az utólagos falszigetelés!
Hőszigetelés
hőszigetelés
<-- Vissza a utólagos falszigetelés Dunasziget Győr-Moson-Sopron megye blog oldalra!